Musí být instalatér nonstop k dispozici?

Asi není třeba říkat, že prasknutí vodovodního či odpadního potrubí patří k jedné z nejnepříjemnějších věcí, které se nám mohou doma stát. Je to především proto, že tyto trubky jsou obvykle ve zdech, kam rozhodně není snadný přístup. Navíc jen málokdo má doma potřebné nástroje na opravu.

V naprosté většině případů je tedy nutné zavolat instalatéra. Ideálně se vždy díváme po tom nejbližším, neboť k nám dorazí nejrychleji. Díky internetu pak není žádný problém si během krátké chvíle zjistit veškeré potřebné kontaktní údaje. Můžeme jej tedy snadno zavolat a problém vyřešit.

instalater4

To vše je v pořádku, zvláště pokud se nehoda stane během pracovního dne. Avšak faktem je, že tyto pohromy obvykle čekají na víkend, a pokud možno ještě lépe na noc. Není to samozřejmě proto, že by nás dům měl nějaké zlomyslné vědomí. Je to jednoduše proto, že toto jsou chvíle, kdy právě tato zařízení nejvíc používáme, a tak si nejspíše závady všimneme.

Ale co teď? Jistě, můžeme zavolat nejbližšího instalatéra, jenže ten si nejspíš bude chtít užít víkend, nebo spát. Není totiž žádný zákon, který by přikazoval, že musí mít každý instalatér nonstop službu. Většina z nich však, pokud bude situace skutečně vážná, bude ochotna k vám i v tuto dobu zajet, ačkoliv si za to samozřejmě budou účtovat příplatek.

instalater3

A to platí i pro velké instalatérské firmy, které mají pod sebou mnoho lidí, kteří mají rozděleny služby tak, že pokryjí celý den i o víkendu. I oni si však za práci v nezvyklou hodinu účtují příplatky. Koneckonců, i jejich zaměstnanci dostávají obvykle vyšší hodinovou mzdu, pokud mají noční či víkendovou službu.

Pokud se chceme tomuto poplatku vyhnout, pak nám nezbude nic jiného, než vypnout přítok vody a zkrátka být bez ní, dokud nepřijde pracovní doba všedního dne, kdy si konečně objednáme odbornou pomoc. Jen musíme do té doby vydržet bez vody. A to může být pro někoho až příliš náročné.